PICK-UPS

Naložení zátěže 450 kg až do výšky 150 cm.

Výška nakládky většiny pick-upů je kolem 90 cm - jednoduchá skládací nájezdová rampa není vůbec vhodná k bezpečnému naložení motocyklu do této výšky a ještě méně k jeho vyložení.

Naše řešení vám umožní naložit váš motocykl s maximální hmotností 450 kg do výšky až 110 cm. Rampa vyvíjí při nakládání / vykládání velmi malý tlak na zadní výklopnou bránu - většina hmotnosti zůstává v oblasti nákladu.

Rampa je připevněna k nákladní ploše pomocí 4 šroubů - podél kolejnic rampy je několik upevňovacích bodů, které umožňují najít nejlepší polohu pro vrtání v oblasti nákladu. 

Oba modely ramp lze instalovat dokonce i do dvojté kabiny picku-pu. Rozdíl mezi 2,1 ma 2,5 m:

Rampa o délce 2,5 m bude vždy pevný celek, který bude přesahovat zadní dveře. Pokud váš pick-up nemá dvojitou kabinu + otevřené dveře zavazadlového prostoru, prodlouží se tato rampa asi o 10-20 cm.

Při volbě rampy o délce  2,1 m budete muset připevnit prodloužení o 75 cm kvůli výšce nakládky většiny picku-pů, která je cca. 90 cm. Toto řešení má dvě výhody a jednu možnou nepříjemnost: První výhodou je, že pokud máte kratší nákladovou oblast, můžete prodloužení po naložení motocyklu odpojit. Toto trvá přibližně 1:30 minut, protože šrouby mají stejnou velikost jako zásuvka použitá na akumulátorové vrtačce, která je nezbytná pro ovládání šnekového pohonu. Můžete tak použít akumulátorovou vrtačku k oddělení prodloužení. Druhou výhodou je menší úhel nakládání, protože s rozšířením je délka celé rampy 2,85 m. To způsobí menší namáhání akumulátorového vrtačky. Nevýhodou je, že rozšíření budete muset připevnit / odpojit, pokud zjistíte, že rampa přesahuje příliš za zadní dveře (o 35 cm více než rampa 2,5 m).

 Informujte se, prosím, o právních předpisech ve vaší zemi ohledně toho, jak daleko může břemeno překročit zadní část vozidla.

 

čeština cz Deutsch de